|
Een bewogen week. Direct na de jaarcijfers die zeker niet tegenvielen sloeg de stemming al snel om. We kregen een oudgediende op het forum die zonder enige vorm van schroom direct inkopte met Mittal gaat flink dalen, de sfeer sloeg snel om en werd grimmiger.
Net als in het Griekse parlement gisteravond, na het avondeten, waarbij traditiegetrouw flink met borden gesmeten werd na het legen van vele treetjes met Ouzoflessen. De tegenstanders werden op Griekse wijze per direct geloosd via de achteringang van het gebouw.
Ja, het grootverdienende parlement, als een soort 1e en 2e kamer bij ons, met 300 koppen op een krappe 10 miljoen mensen waarbij het een publiek geheim is dat voor vele personen kinderbijslag ontvangen wordt die nooit gemaakt zijn. Hard cijfermateriaal wordt onder de tafel weggewerkt mede op verzoek van G. Sachs. De verhoudingen t.o.v. een normaal land zijn totaal zoek en er valt zeker nog veel eer te behalen. Als de echte waarheid boven tafel komt zullen velen kermen.
Het probleem is nu echter uit beeld, de weg naar ons geld ligt open en alles wordt terug betaald. Elk simpel denkend mens weet beter.
Goed, nu even terug naar Mittal, er is flink gesaneerd, kosten zijn grotendeels genomen, de situatie in Europa en de States is niet florisant maar zal verbeteren. Verschepingen en met name de delving zal dit jaar toenemen, Mittal is bovendien volledig self-supporting.
Grofweg gezegd verwacht ik een winst dit jaar van zo rond de 1,60euro per aandeel, waardering ligt hiermee zo rond de 10, zeker niet hoog. Vooruitzichten voor de lange termijn blijven positief. Daarnaast nog een dividend rendement van rond de 4%, volgende week wordt het interim dividend van Q4/11 overigens al gereserveerd.
Bepaalde personen zien nog een koers van rond de 6, alles is mogelijk. Mocht Mittal hier op komen dan zijn er wel dingen aan de hand waar we ons grotere zorgen over mogen maken. Minimaal de helft van ons land zal werkeloos zijn, onze huizen worden onteigend, er wordt niets meer geproduceerd, we hebben een burgeroorlog, en we moeten op zoek gaan naar een tentenkamp om te overleven.
Ik denk niet dat het zo ver komt.
|