Philips kan zich niet vinden in teneur mediaberichten

Door ABM Financial News op 27 september 2023 17:14 | Views: 5.229

Philips kan zich niet vinden in teneur mediaberichten
Beeld: Philips

(ABM FN-Dow Jones) Philips kan zich niet vinden in de teneur van diverse mediaberichten vanochtend, waaruit zou blijken dat het bedrijf jarenlang de klachten over apneuapparaten verzweeg. Dit bleek woensdagmiddag uit een reactie van Philips.

Uit dataonderzoek van onder meer NRC en onderzoekscollectief ProPublica zou zijn gebleken dat Philips vanaf 2010 duizenden klachten van long- en apneupatiënten achter heeft gehouden voor de Amerikaanse toezichthouder de FDA.

Het zou ruim 3.700 meldingen van klanten betreffen over het verouderen of het uiteenvallen van het geluiddempende schuim in beademingsapparaten. Ook verzuimde Philips volgens de onderzoekers tenminste tien sterfgevallen van gebruikers van de apparaten te onderzoeken en de resultaten te delen met de FDA.

"In de berichtgeving zijn er geen nieuwe feiten aan het licht gekomen en we kunnen ons niet vinden in de teneur van de artikelen", zo liet Philips woensdagmiddag in een reactie weten.

"De prioriteit van Philips is altijd veiligheid en kwaliteit geweest. We begrijpen hoe belangrijk de apneuapparaten zijn voor patiënten", aldus het bedrijf. "We hebben actie ondernomen om de veiligheid van patiënten te beschermen door een vrijwillige terugroepactie en veiligheidsmelding uit te sturen en we blijven al onze beschikbare middelen inzetten om ervoor te zorgen dat patiënten vervangende apparaten ontvangen."

Het reparatieprogramma van de apneuapparaten is volgens Philips bijna afgerond, terwijl die voor de beademingsapparatuur nog steeds in gang is.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is leverancier van beursnieuws, -video en -data, zowel voor real-time handelsplatformen en dealingrooms als voor online en offline media uitgaven. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Reacties

2 Posts
mok
3
De media is de patiënt die aan beademing moet. Telkens zoeken naar spijkers op laag water, puur voor ophef, clicks, abonnees, reclame inkomsten, etc. Ondertussen een klimaat van negativiteit en verwijten creëren. We hebben het nog nooit zo goed gehad in de geschiedenis, toch is gevoel anders. Ik ga een claim indienen tegen de media. Kon dat maar.
FlashHenk
0
quote:

mok schreef op 27 september 2023 17:41:

De media is de patiënt die aan beademing moet. Telkens zoeken naar spijkers op laag water, puur voor ophef, clicks, abonnees, reclame inkomsten, etc. Ondertussen een klimaat van negativiteit en verwijten creëren. We hebben het nog nooit zo goed gehad in de geschiedenis, toch is gevoel anders. Ik ga een claim indienen tegen de media. Kon dat maar.
Wat een hoop met nonsens. Als de media allerlei misstanden boven water halen bij bedrijven als Tata en Chemours dan blijkt toch dat die bedrijven en de overheid de boel al jaren voor de gek houden. Bij Philips is de onderste steen ook nog niet boven. Hoe toch eens op met dat media bashen. Te makkelijk en schadelijk.
2 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met uw e-mailadres en wachtwoord.

EU stocks, real time, by Cboe Europe Ltd.; Other, Euronext & US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront