DeBeurs.nl

Rabobank meldt belang in Avantium

Rabobank meldt belang in Avantium
Beeld: Rabobank

(ABM FN-Dow Jones) Coöperatieve Rabobank UA heeft voor het eerst een belang in Avantium gemeld. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 14 mei 2025.

Rabobank meldde een kapitaalbelang van 4,20 procent met een stemrecht van eveneens 4,20 procent. Dit belang wordt middellijk potentieel gehouden.

Avantium wil voor de zomer nog 40 miljoen euro aan vers kapitaal ophalen, "om ervan verzekerd te zijn dat het bedrijf ruim gekapitaliseerd blijft om de commerciële uitrol van FDCA/PEF en de licentiestrategie te kunnen ondersteunen", zo maakte het bedrijf onlangs bekend.

Wet op het financieel toezicht

De melding valt onder de Wet melding zeggenschap, die sinds 1 januari 2007 onder de overkoepelende Wet op het financieel toezicht valt. Volgens deze wet moeten aandeelhouders met een belang groter dan 3 procent elke wijziging in hun belang melden bij het overschrijden van de volgende drempelwaarden: 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 75 en 95 procent. Dit geldt zowel bij het opbouwen als het afbouwen van een belang.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Avantium kopen verkopen

78% zegt kopen

27 stemmen